RSS Feed     Twitter     Facebook

Świadczenia odszkodowawcze za wypadek w Norwegii

Rozmiar czcionki:
Świadczenia odszkodowawcze za wypadek w Norwegii

Jeśli uległeś wypadkowi w Norwegii, w czasie pracy lub na drodze, możesz ubiegać się o odszkodowanie. Prawo do odszkodowania mają osoby, które doznały szkody nie z własnej winy.

Każdego roku wiele osób przybywa do Norwegii, by tam pracować i mieszkać. Niestety, czasem dochodzi do wypadków przy pracy, na skutek których można doznać urazów bądź też zapaść na chorobę zawodową.

Za wypadek przy pracy w Norwegii odszkodowanie można uzyskać z polisy ubezpieczeniowej pracodawcy. W następstwie zajścia zdarzenia, w wyniku którego ranny został pracownik, firma ma obowiązek sporządzenia raportu powypadkowego i podania numeru polisy. Wypadek powinien być zgłoszony do NAV (norweskie ubezpieczenie państwowe – odpowiednik polskiego ZUS), jak również do Inspekcji Pracy.

Prowadzimy z sukcesami sprawy o odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy.

O czym nie można zapomnieć po wypadku w Norwegii?
Jeśli na terenie Norwegii uległeś wypadkowi należy niezwłocznie udokumentować zdarzenie poprzez zgłoszenie tej sprawy na policję. W przypadku gdy samodzielny transport do szpitala uniemożliwiają obrażenia lub gdy występuje zagrożenie życia należy również powiadomić służby medyczne. W sprawach dochodzenia odszkodowań w Norwegii niezwykle ważne są zeznania naocznych świadków, dlatego też, warto spisać dane kontaktowe osób, które przypadkiem były na miejscu wypadku. Jeśli istnieje możliwość zrobienia zdjęć może się to okazać kluczowe w dalszym prowadzeniu sprawy.

Zlecając nam prowadzenie Twojej sprawy zyskujesz:
- obsługę doświadczonego adwokata norweskiego,
- rzetelną informację odnośnie możliwości dochodzenia roszczeń po wypadku w Norwegii,
- fachową polskojęzyczną obsługę,
- gwarancję, iż w przypadku przegrania sprawy nie poniesiesz jakichkolwiek kosztów prowadzenia sprawy.

3 people like this post.

Skomentuj artykuł

Musisz być zalogowany aby komentować.