Warunki przyznania zasiłku dla bezrobotnych w Anglii

Warunki przyznania zasiłku dla bezrobotnych w Anglii

Zasiłek dla bezrobotnych w Anglii przyznawany jest osobom zdolnym do pracy intensywnie poszukującym zatrudnienia.
Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w Anglii?

Zasiłek dla bezrobotnych w Anglii przyznawany jest osobom bezrobotnym bądź też osobom pracującym w tygodniu 16 lub mniej godzin. Osoby mogące się ubiegać o ten zasiłek powinny być w wieku między 18-tym a 65-tym rokiem życia. Osoby między 16-tym a 18-tym rokiem życia nie uzyskują z reguły zasiłku dla bezrobotnych, chyba że wystąpią wyjątkowe ku temu okoliczności (np. pogorszenie stosunków osoby młodej z rodziną, które prowadzą do znacznego jej ubóstwa). W razie zaistnienia nadzwyczajnej sytuacji osoby młode powinny skontaktować się z najbliższym biurem pośrednictwa pracy.

Rodzaje zasiłków dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii

W Anglii występują dwa rodzaje zasiłków dla bezrobotnych:
Udziałowy zasiłek dla bezrobotnych – czyli zasiłek oparty na składkach na społeczne ubezpieczenia. Wysokość zasiłku zależy od wysokości płaconych składek na ubezpieczenie społeczne w ciągu dwóch ostatnich lat podatkowych. Zasiłek ten jest wypłacany tylko przez 182 dni okresu poszukiwania pracy.
Dochodowy zasiłek dla bezrobotnych – ten rodzaj zasiłku dla bezrobotnych jest oparty na wysokości dochodu danej osoby. O ten zasiłek można ubiegać się w przypadku jeśli nie płaciło się składek na społeczne ubezpieczenie.

Wysokość zasiłku dla bezrobotnych

Tygodniowa kwota zasiłku udziałowego dla osób między 16-tym a 24-tym rokiem życia wynosi 51,85 funtów. Natomiast osoby powyżej 25-tego roku życia tygodniowo uzyskują 65,45 funtów.
Z kolei tygodniowa stawka zasiłku dochodowego uzależniona jest od dochodów oraz od indywidualnej sytuacji osoby.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *