Jaaropgave- Karta podatkowa w Holandii

Jaaropgave- Karta podatkowa w Holandii

Jaaropgave, to holenderska karta podatkowa, którą popularnie nazywamy “jarograf”.Kartę podatkową każdy pracodawca wydaje po zakończeniu roku, a więc najdalej do około
15 marca każdego roku.
Niektóre osoby otrzymają pismo z urzędu podatkowego o obowiązkowym rozliczeniu swojego podatku i wówczas ten dokument będzie bardzo potrzebny.
Oceny zwrotu podatku można również dokonać na podstawie odcinka wypłaty, tzw. salarisstrookje, a popularnie nazywane „salaris”.
Pamiętajmy o tym, że rozliczając się ze swojego podatku przekazujmy tylko kopie jaaropgave, gdyż nikomu nie jest potrzebny oryginalny ten dokument.
Dokument ten może w przyszłości przydać się do obliczenia lat pracy za pracę w Holandii np. przy przejściu na rentę/emeryturę i wówczas każdy dokument będzie bardzo przydatny.
Na karcie podatkowej, niektórzy pracodawcy zaznaczają wyraźnie w języku holenderskim, iż karta podatkowa jest wydawana tylko jednorazowo.
Tak więc jeżeli ją utracimy w jakiś sposób, to może być problem z uzyskaniem kopii tego dokumentu.

Rozliczając się z podatku należy przedstawić tyle kart podatkowych ile posiadałeś pracodawców w ciągu roku. Pamiętajmy także o tym, iż oryginał jarografu należy przechowywać w swojej dokumentacji, a jeżeli zachodzi potrzeba okazywać tyko kopię dokumentu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *